Turbūt kiekvienam iš mūsų bent kartą gyvenime kilo paranoja dėl savo saugumo. Tai gali įvykti dėl įvairių situacijų, pavyzdžiui, pažiūrėjus baisų filmą, sužinojus apie netoliese įvykusį incidentą, susipykus su pavojingais žmonėmis ir t.t. Visgi ne visada tikrai reikia nerimauti ir kai kuriais atvejais tai tiesiog paranoja. Na, bet tai nereiškia, jog į viską galima numoti ranka ir nesirūpinti savo saugumu. Kaip suprasti, kada iš tiesų reikalinga fizinė apsauga?

  • Tą patiriate pirmą kartą. Jei nesate žmogus, kuris lengvai išsigąsta, gali būti, jog jums tikrai šį kartą gresia pavojus. Visgi tai neturėtų būti pagrindinis rodiklis. Net jei ir išsigąstate dažnai, tai nereiškia, jog reikėtų numoti ranka ir nemanyti, kad gresia pavojus.
  • Pastebėjote neįprastus ženklus. Jaučiatės persekiojamas? O gal atkreipėte dėmesį, jog kažkas vyksta neįprastai? Tokiu atveju turėtumėte sunerimti ir kreiptis dėl fizinės apsaugos.
  • Intuicijos nuvertinti nereikia. Jei jaučiate, kad gresia pavojus, didelė tikimybė, kad taip ir yra. Kreipkitės į fizinę apsaugą teikiančias įmones ir jos jums patars, kaip elgtis toliau.

Kas gali jus apsaugoti gatvėje?

Ar tikrai verta kreiptis į apsaugos įmones? O gal užtenka paprašyti draugų, jog jus visur lydėtų? Jei norite būti saugūs, draugais pasikliauti neturėtumėte. Ne todėl, jog jie gali būti nepatikimi, tiesiog vargu, ar galės jus apginti. Apsaugos darbuotojai ne tik yra apmokyti, bet turi sukaupę patirtį, todėl žino, kaip atskirti, kada artėja pavojus. Draugai galės jus visur lydėti, tačiau neapsaugos nei nuo užpuolimo, nei kitų grėsmių.

Ar savisaugos prekės gali atstoti apsaugos darbuotoją?

Savisaugos priemonės gali būti puikus pasirinkimas tuomet, kai užpuola vienas žmogus, tuomet galima greitai apsiginti ir pabėgti. Tačiau tais atvejais, kai žmogui kyla rimtas pavojus, nereikia pasikliauti savisaugos prekėmis. Jos nesuteiks tiek apsaugos, kiek tikitės. Tad jei norite apsaugoti save, rinkitės fizinę apsaugą. Fizinė apsauga ne tik jus apsaugos, bet ir pasirūpins, jog išvengtumėte streso ir ramiai gyventumėte, negalvodami apie galimą pavojų.