Nors klozetai būna įvairių dydžių, dažniausiai jie yra standartinio pusės metro pločio ir iki aštuoniasdešimt centimetrų aukščio. Atstumas nuo klozeto sėdynės viršaus iki grindų nesiekia daugiau 43 centimetrų. Svarbiausiu išlieka atstumas nuo galinės sienos iki kanalizacijos vamzdžio. Tad prieš renkantis klozetą yra būtina žinoti šį išmatavimą.

Nuo ko pradėti naujo vonios kambario įrengimą?

Vonios kambaryje svarbiausias yra jo patogumas naudojantis, ypač tada, jei jame kartu yra paskirta vieta ir tualetui. Labai atidžiai reikia apgalvoti kiekvieną smulkmeną – kur turėtų stovėti pagrindiniai įrenginiai ir baldai. Pasirinkti santechnikos įrenginiai turi kuo laisviau išsitekti šioje patalpoje ir netrukdyti judėti tarp jų.

Pavyzdžiui, jei būsite pasirinkę per didelį praustuvą ankštokame vonios kambaryje, jis be reikalo užgoš didelę erdvės dalį ir trukdys čia talpinti kitus būtinus dalykus. O pernelyg mažas praustuvas bus nepatogus net rankoms nusiplauti, nes tada vanduo taškysis ant sienų ir grindų.

Be to, jeigu vietos šioje patalpoje nėra daug, tada praktiškiau yra rinktis pakabinamą klozetą, nes po juo lieka daug laisvos vietos. Be to, valyti grindis po pakabinamu klozetu yra žymiai patogiau nei aplink ant grindų pastatytą.

Kokios yra ant sienų kabinamų klozetų montavimo techninės galimybės?

Pagrindinis pakabinamų klozetų privalumas yra tas, kad juos galima montuoti skirtingame aukštyje. Pakabinamą klozetą laiko specialiai jam skirtas sieninis rėmas, kuris turi viduje įtaisytą vandens bakelį.

Šios rūšies klozetą galima kabinti ant bet kurios sienos. Jo rėmas yra itin tvirtas, gali išlaikyti net dviejų šimtų kilogramų svorį, tad tikrai nereikia baimintis, jog ant pakabinamo klozeto atsisėdę nukrisite kartu su juo ant žemės.

Kuo pasižymi pastatomi klozetai?

Pastatomi klozetai statomi tiesiai ant grindų, šalia greta nuotekų vamzdžio esančios sienos. Šio klozeto vandens bakelis yra paslepiamas specialiai tam skirtame įrenginyje, arba sienoje.Kadangi tokiam klozetui nereikia jokių atskirų vamzdynų, todėl įmantresnė apdaila nėra reikalinga, o grindis aplink jį labai patogu valyti. Pačių įvairiausių išmatavimų, formų ir konstrukcijų klozetais prekiauja internetinė parduotuvė: https://www.iris.lt/25-klozetai-bide.