Elektroninės muzikos kūryboje naudojamas magnetofonas, sintezatorius, kompiuterinė įranga ar koks nors kitas specialus elektroninis įrenginys. Šios muzikos garsų tembras ir jo variacijos yra labai saviti. Jos neįmanoma išgauti įprastiniais muzikos instrumentais.

Kaip yra kuriama elektroninė muzika?

Elektroninės muzikos garsų kūrimu užsiima pats kompozitorius. Kūrimo metu jis naudoja įvairaus  lygio garso generatorius, laikinų ir dažninių charakteristikų keitiklius, elektros filtrus, moduliatorius ir kitus elektroninius įrenginius. Jais naudodamasis jis keičia garsų aukštį, lygį ir tembrą. Sukurtieji garsai yra įrašomi į diskus arba garso kortas.

Po to įrašas dar gali būti permontuojamas, papildomai į jį pridedami nauji garsai. Pasitaiko, kai elektroninė muzika yra papildoma tradicinės muzikos intarpais. Ši muzika yra naudojama radijo programose, spektakliuose, kino filmuose. Ją galima išgirsti ir koncertuose. Šios rūšies muzika yra išskirtinė savo skambesiu, ji sukuria tokią aplinką, kurioje norisi šokti ir atsipalaiduoti.

Kokie yra pagrindiniai elektroninės muzikos stiliai?

Populiariausi, ir Lietuvoje dažnai girdimi elektroninės muzikos stiliai yra šie – House, Techno ir Elektro. House stiliui būdingas vidutinio greitumo ritmas, o melodija nebūna sudėtinga, kartais naudojamas ir vokalas. Pagal šio stiliaus muziką gana lengva šokti. Ją groja daugelis didžiųjų miestų klubų. Techno stilius dar yra skirstomas į tris tipus: minimal techno, hard techno ir industrial techno. Pirmasis iš jų yra pats lengviausias nuotaikos atžvilgiu, o likusieji du pasižymi brutalumu ir išskirtine energija. Šio stiliaus muzika nepretenduoja į komercinio žanro gretas.

Elektro stiliaus muzika susikūrė tik XXI amžiaus pradžioje. Iš dalies dėl savo lengvumo ši muzika gali būti priskiriama ir prie House stiliaus muzikos. Be to, ją galima pavadinti net tarpiniu variantu tarp House ir Techno stilių, nes joje momentais esama ir vidinio sunkumo, tačiau pritrūksta didesnės vidinės energijos.

Kodėl reikia skubėti įsigyti bilietus į elektroninės muzikos koncertus?

Kadangi bilietai į garsių elektroninės muzikos kūrėjų ir atlikėjų koncertus išperkami labai greitai, juos reikia kuo greičiau įsigyti, kad neliktumėte už borto. O informacijos apie elektroninės muzikos koncertus ieškokite interneto svetainėje: https://pickvibe.lt/lt/p/renginiai/elektronines-muzikos-koncertai.