Aplinkosaugos mobilios programėlės

 

2014-aisiais metais, pasak prognozių, Žemės vandenynuose egzistavo 5.25 trilijonų plastiko atliekų. Nors daugelis organizacijų stengiasi valyti pakrantes bei vandens telkinius nuo šiukšlių, iškyla klausimas: o kurgi jas dėti? Viena išeitis egzistuoja. Tai – rūšiavimas, kurio eigoje, deja, vėl atsiranda plastiko produktų, o šie ir vėl atsiduria vandenynuose. Dėl šios priežasties kompanija ByFusion sukūrė būdą, kaip paversti plastikines atliekas į patvarius statybinius blokus. Jei plastiko šiukšlės naudojamos tokiems ilgaamžiams dalykams kaip statybinės medžiagos, mažiau tikėtina, kad jos ir vėl atsidurs vandenyne. Stakles, kurios turėtų padėti atlikti šį procesą, lengva gabenti bei transportuoti. Be to, statybinius blokus jos gali padėti sukurti įvairių formų bei tankumo. Tokie blokai, be kita ko, yra ir puiki statybinė medžiaga: plastikas gerai sulaiko garsą ar šilumą. Ir skirtingai nuo rūšiavimo konteinerių, ByFusion nėra išranki: jos sukurta technologija priima bet kokį plastiką.

Štai toks įdomus sprendimas, kuris, tikimasi, padės susidoroti su vandenynų užterštumu. Šaunu, kad mokslas juda priekį ir stengiamasi pagerinti ne tik žmonių, bet ir planetos gyvenimo kokybę.

Jeigu jums patiko šis trumpas pristatymas ir norėtume sužinoti daugiau, spauskite ant vaizdo įrašo apačioje. (Jis, beje, yra anglų k.)

How Do We Solve Our Trash Problem?

Na, o kadangi prakalbome apie aplinkosaugą, o šis tinklaraštis yra ir apie technologijų pasaulį, štai keletas mobiliųjų aplikacijų, kurios, nors ir ne ByFusion tempais, leis jums prisidėti prie mūsų aplinkos gerinimo:

  • Carma Carpooling

Trumpai tariant, ši programėlė padės jums susirasti netoliese esančius žmones, su kuriais kartu galėtumėte keliauti į darbą, mokyklą ir t.t. Tokiu būdu jūs galėsite prisidėti prie spūsčių, išmetamų dujų kiekio mažinimo ir net mažiau išleisti kelionei. Programėlė tinka tiek Android, tiek iOS operacinėms sistemoms.

  •   Dropcountr

Ši mobilioji aplikacija leis jums sutaupyti vandens suteikiant galimybę prisijungti prie jums vandenį tiekančios įmonės. Jūs būsite informuoti apie jūsų vandens suvartojimą, įspėti apie nutekėjimą ir panašiai. Programėlė tinkama tiek Android, tiek iOS.

  • Goodguide

Ši programėlė padės jums išsirinkti saugius, organiškus, sveikus maisto produktus, kurie bus atrinkti pagal mokslinius tyrimus ir reitingavimus. Produktai bus vertinami pagal sveikumą, poveikį aplinkai, ingredientus ir t.t. Programėlė suderinama su Android bei iOS sistemomis.

Kodėl jūsų verslui reikia programėlės? Programėlių kūrėjai turi atsakymą.


Tiek šiam kartui. Jeigu jums patiko šis įrašas, pasidalinkite per facebook ar twitter, arba tiesiog užsiprenumeruokite mano tinklaraštį.

Jūsų visų, Tadas.

 

Paskelbė

Tadas

Tadas Šarkauskas, jaunas vyrukas iš LIetuvos, besidomintis verslo, technologijų naujienomis.

Parašykite komentarą