Kutaisis yra vienas seniausių miestų pasaulyje. Tai – viena iš populiariausių pažintinės kelionės į Sakartvelą krypčių. Kutaisis yra vienas pažangiausių Sakartvelo miestų pagal kultūrinę ir istorinę reikšmę. Imeretijos sostinėje ir jos apylinkėse yra daug lankytinų vietų. Mieste slypi išskirtinės vietos, kurias verta pamatyti.

Bagrato katedra

Vienas populiariausių lankytinų objektų Kutaisyje yra Bagrato katedra. Ji atstatyta 2010 m., stovi ant Ukimerioni kalvos Kutaisyje, todėl matoma iš visų miesto pusių. Bagrato katedros vietovė buvo apgyvendinta jau II tūkstantmetyje prieš Kristų, o pirmoji krikščionių bažnyčia čia buvo pastatyta IV amžiuje. Pažintinės kelionės Sakartvele metu galima ne tik grožėtis šia įkvepiančia katedra, bet mėgautis nuo jos atsiveriančiais vaizdais į miestą ir kraštovaizdį.

Zakaria Paliashvili namas-muziejus

Pažintinės kelionės Sakartvele metu galima aplankyti Zakaria Paliashvili muziejų. Zakaria Paliashvili yra garsus kartvelų kompozitorius, dirigentas, visuomenės veikėjas. Laikomas vienu iš Sakartvelo klasikinės muzikos pradininkų. Muziejus įsikūręs jo mediniame name. Muziejaus kieme galima rasti senųjų Kutaisio paminklų. Namų muziejaus aplinka turi įkvepiančią aurą.

Gordi kanjonas

Gordi kanjonas yra viena gražiausių ir žaliausių vietų vakarų Sakartvele. Čia galima išvysti kerinčius Okatse krioklius. Kanjono teritorijoje yra daug maudymosi ir poilsio vietų, kuriuose galima atsipalaiduoti ir įamžinti prisiminimus. Pažintinės kelionės Sakartvele metu, Gordi kanjone, keliautojai mėgaujasi vaizdinga Kutaisio gamta ir nuostabiais kraštovaizdžiais. Virš kanjono plyti mažiau žinomas išskirtinio grožio ežeras – Datvi. Kelias, vedantis į šią vietą, nėra lengvas, tačiau nuvykus atsiveria pasakiškas vaizdas.

Sataplijos draustinis

Pažintinės kelionės Sakartvele nustebina unikaliomis ekskursijomis. Vienos jų yra Sataplijos draustinyje. Šioje kelionėje galima pažinti įdomias istorines-kultūrines Sakartvelo vietas, pamatyti dinozaurų pėdsakų ir karstinių urvų. Sataplijos teritorijoje yra įrengti du turistiniai takai. Šioje teritorijoje rekomenduojama mėgautis žygiais, muziejumi ir parodų sale. Sataplija siūlo nepamirštamą ir įsimintiną pažintinę kelionę Sakartvele.

Gelačio vienuolynas

Šalies vakaruose, netoli Kutaisio, įkurtas 1106 m. Gelačio vienuolynas yra viduramžių Sakartvelo aukso amžiaus šedevras. Pažintinės kelionės Sakartvele metu galima aplankyti šį  XI–XIII a. architektūrinį-istorinį objektą. Gelačio vienuolynas yra vienas iš didžiausių viduramžių stačiatikių vienuolynų. Jis buvo mokslo ir švietimo centras, o jame įsikūrusi akademija  – vienas svarbiausių senovės Sakartvelo kultūros centrų.

Pažintinės kelionės Sakartvele yra kupinos atradimo džiaugsmo. Senieji Sakartvelo miestai saugo istorijos paslaptis. Kutaisio miesto gatvėse sklando vietinių pasakojimai apie šį nuostabų kraštą. Kutaisio autentiškumas slypi tiek gamtos peizažuose, tiek istoriniuose ir architektūriniuose paminkluose, ypač unikaliuose upės tiltuose, šventose katedrose ir vienuolynuose. Įtraukite Kutaisio miestą į pažintinių kelionių Sakartvele sąrašą!