Kaip susidoroti su mūsų šiukšlių problema? Kompanija pavadinimu ByFusion turi atsakymą.

iron-1508238_1280 (1)

2014-aisiais metais, pasak prognozių, Žemės vandenynuose egzistavo 5.25 trilijonų plastiko atliekų. Nors daugelis organizacijų stengiasi valyti pakrantes bei vandens telkinius nuo šiukšlių, iškyla klausimas: o kurgi jas dėti? Viena išeitis egzistuoja. Tai – rūšiavimas, kurio eigoje, deja, vėl atsiranda plastiko produktų, o šie ir vėl atsiduria vandenynuose. Dėl šios priežasties kompanija ByFusion sukūrė būdą, kaip paversti plastikines atliekas į patvarius statybinius blokus. Jei plastiko šiukšlės naudojamos tokiems ilgaamžiams dalykams kaip statybinės medžiagos, mažiau tikėtina, kad jos ir vėl atsidurs vandenyne. Stakles, kurios turėtų padėti atlikti šį procesą, lengva gabenti bei transportuoti. Be to, statybinius blokus jos gali padėti sukurti įvairių formų bei tankumo. Tokie blokai, be kita ko, yra ir puiki statybinė medžiaga: plastikas gerai sulaiko garsą ar šilumą. Ir skirtingai nuo rūšiavimo konteinerių, ByFusion nėra išranki: jos sukurta technologija priima bet kokį plastiką.

Štai toks įdomus sprendimas, kuris, tikimasi, padės susidoroti su vandenynų užterštumu. Šaunu, kad mokslas juda priekį ir stengiamasi pagerinti ne tik žmonių, bet ir planetos gyvenimo kokybę.

Jeigu jums patiko šis trumpas pristatymas ir norėtume sužinoti daugiau, spauskite ant vaizdo apačioje. (Jis, beje, yra anglų k.)

Tiek šiam kartui. Jeigu jums patiko šis įrašas, pasidalinkite per facebook ar twitter, arba tiesiog užsiprenumeruokite mano tinklaraštį.

Jūsų visų, Tadas.


How Do We Solve Our Trash Problem?