Kuomet kalba pasisuka apie pačius įvairiausius mokslus, o ypač, kai tai liečia jų vaikus, galima susilaukti pačių įvairiausių nuomonių, kada vaikui pats laikas pradėti mokytis. Aišku, mokykloje yra nustatyti tam tikri standartai ir paprastai vaikas pradeda ją lankyti sulaukęs 6-erių ar 7-erių metų. Tačiau kai kalba pasisuka apie darželius, šiuo klausimu nuomonės išsiskiria, nes kai kurie tėvai galvoja, kad vaikas kaip įmanoma ilgiau turėtų pasimėgauti vaikyste ir ikimokyklinį ugdymą pradėti kaip įmanoma vėliau, o kiti yra kitokios nuomonės. Tad kuri nuomonė yra teisinga ir kada tikslingiausia pradėti lankyti privatų darželį, norime papasakoti šiame straipsnyje.

Tai gali būti labai skirtingas dalykas, nes vaikai yra skirtingi

Kadangi kiekvienas vaikas yra skirtingas, tai natūralu, kad ir įvairius dalykus jie daro skirtingai. Vieni anksčiau pradeda vaikščioti, kitų reikia laukti kiek ilgiau, kol pagaliau žengia pirmuosius žingsnius. Tad ir ikimokyklinis ugdymas yra pakankamai individualus dalykas, vieni yra pasiruošę jį pradėti anksčiau, kiti vėliau. Tikriausiai tėvai turėtų klausyti savo nuojautos ir pradėti leisti tada, kai jiems atrodo geriausia.

Anksčiau ar vėliau, tačiau vaiko vaikystėje ikimokyklinis ugdymas yra privalomas

Tikrai galima girdėti ir tokių nuomonių, kad tėvai visiškai nenori leisti savo vaikų į privačius ar kitus darželius ir jiems atrodo, kad ugdymas namuose yra pats geriausias sprendimas. Tačiau jeigu nėra turima pedagoginio išsilavinimo, vargu, ar galima vaikui suteikti to, ko jis gaus darželyje. Jeigu nebus gaunama visų reikalingų dalykų, tuomet pradedant lankyti darželį bus galima pamatyti įvairias spragas, kurias reikės taisyti, o tai gali kainuoti papildomai ir vaikas tam tikruose dalykuose atsilikti. Tad nereikėtų iki pat mokyklos vaiko laikyti namuose. Privatus darželis gali būti puikus pasirinkimas, jeigu norite suteikti visų žinių, kokių jam reikia būnant tokio amžiaus.

Kur geriausia vesti vaiką, kad būtų suteikiamas tinkamas ikimokyklinis ugdymas?

Tėvai gali daryti kelis sprendimus, tačiau tikrai verta pasverti visus pliusus ir minusus pasirenkant ikimokyklinio ugdymo įstaigą. Tad pagrinde galima rinktis iš dviejų variantų:

  • Privatus darželis, kuris vaikui suteiks labai daug reikiamų žinių, įgūdžių, kurie puikiai pasitarnaus ateityje.
  • Valstybinis darželis, kuris vaikui suteiks taip pat reikiamų žinių, tačiau leidžiant į jį, visada turite žinoti, kokius pliusus ir minusus duoda šis pasirinkimas.